Sektörel Haberler

ISO/IEC 17011 Standardının Güncellenmesi Yapıldı


TS ISO/IEC 17011 standardının son güncellemesi Türk Standartları Enstütüsü tarafından 2018 yılı Mart ayında yayınlanmıştır (TS ISO/IEC 17011 Uygunluk değerlendirmesi - Uygunluk değerlendirme kuruluşlarını akredite eden akreditasyon kurumları için gereklilikler standardı).

Bu standart muayene ve uygunluk değerlendirme kuruluşlarının akreditasyonunu yapan kuruluşların koşullarını düzenlemektedir. Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) bünyesinde faaliyet gösteren Uygunluk Değerlendirme Komitesi tarafından gerçekleştirilen revizyon çalışmaları 2017 yılında tamamlanmıştır.

Bu revizyonda yapılan başlıca değişiklikler şunlardır:

Standardın yapısı, Uygunluk Değerlendirme Komitesi tarafından yayımlanan diğer standartlar ile paralellik gösterecek şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca gizlilik, tarafsızlık, şikayet ve itirazlar ve yönetim sistemi konularında parallelik kurulmuştur.

Standardın kapsamına, akreditasyon programı, esnek akreditasyon ve uzaktan denetim gibi bazı yeni kavramlar girmiştir.

Standarda risk ve risk esaslı kontrol kavramları ilave edilmiştir.

Standardın kapsamına bir takım Uluslararası Akreditasyon Forumu (IAF) ve Uluslararası Laboratuvar Akreditasyonu Birliği (ILAC) kriterleri girmiştir. Standarda bir de yetkinlik kriteri kavramı ilave edilmiştir. Aynı zamanda standarda herbir uygunluk ve belgelendirme fonksiyonu için beceri ve yetkinlikler tablosu ilave edilmiştir.

Firmamız EUROLAB Laboratuvar A.Ş., Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK), TS ISO/IEC 17011 standardı kriterleri çerçevesinde akredite olmuştur.
Bu bakımdan şirketimizden test ve muayene hizmeti alacak işletmeler, ürünlerinin güvenliğini ve kalitesini dünya genelinde kanıtlamış olmaktadır.

Şirketimiz yönetici ve çalışanları hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu oluşturmuştur. Aynı zamanda en son teknolojiye uygun test cihazları ile güçlü bir teknolojik altyapı kurmuştur ve bunu sürekli geliştirmektedir.

Test ve muayene hizmetlerimiz, işletmelerin ihtiyaçları ve beklentilerine uygun şekilde her türlü ürün ve malzemeyi kapsamaktadır.Randevu veya kapsamlı bilgi için talep oluşturabilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Teknik Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.