ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni Kimler Alabilir


Kuruluşunuzun büyüklüğü ne olursa olsun, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi tüm operasyonel süreçlerinizi en iyi şekilde izlemenize ve yönetmenize yardımcı olur. Dünyanın en yaygın kalite yönetim standardı olan ISO 9001, kuruluşların hizmet ve performans yönetimi konusunda kalitelerini artırmaya ve süreklilik sağlanmasına olanak tanır.

Bugün işletmeler, sadece müşterilerinin beklentilerini karşılayacak derecede değil, bunun çok daha üzerinde kalitede ürün ve hizmetler sunmayı hedefler. Diğer tarafta ise rekabet edebilmek için maliyetlerini düşürmek zorundadırlar. Küçük ve büyük ölçekli kuruluşların hem kalite hem de maliyette verimlilik sağlayabilmesi, kapsamlı bir kalite iyileştirme yaklaşımı geliştirebilmesine bağlıdır.

Bu kuruluşların her birinde mutlaka üretim, satın alma, pazarlama, kalite kontrol, araştırma geliştirme, satış sonrası destek ve benzeri üniteler vardır. Bu ünitelerde gösterilen faaliyet süreçlerinin doğru planlanması, kontrol edilmesi ve sorun çıktığında önlem alınması çok önemlidir. Bu faaliyetlerde yaşanacak sorunlar, üretilen mal veya hizmet kalitesini düşürecek, maliyetleri yükseltecek, zaman kayıplarına neden olacak, müşteri şikayetlerini arttıracak, kuruluşun piyasada yanlış algılanmasına neden olacak ve kar kayıplarına kadar bir dizi olumsuzluklara neden olacaktır.

Genel olarak listelemek gerekirse;

Mal veya hizmet sunumunda tutarlı olmak isteyen
Müşterilerle aynı dili konuşmaktan yana olan
Mal veya hizmet üretiminde müşteri beklentilerini gözeten
Her adımda müşteri odaklı yaklaşımı benimseyen
Bir yönetim standardına sahip olmak isteyen
Sürekli gelişen ve büyüyen bir kuruluş olmak isteyen
Pazarda büyümek isteyen
Uluslararası ticaret yapmak isteyen
Bir işin ilk seferde ve doğru yapılmasını isteyen
Hatalı ve kalitesiz üretimin maliyetinden kurtulmak isteyen
Kuruluş içinde güvenli bir iletişim ağı kurmak isteyen
Çalışanların işe katılımını bekleyen
Çalışan performansının hep yükselmesini bekleyen
Verimlilik ve karlılıkta sistemli yükselme bekleyen

Yukarıda bahsedilen kuruluşlar ISO 9001 yönetim sistemine ve belgesine sahip olmalıdırlar.Randevu veya kapsamlı bilgi için talep oluşturabilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Teknik Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.