ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır


ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, dünya genelinde 180 ülkede, bir milyonun üzerinde organizasyonu belgelendirmiş, dünyanın en popüler kalite yönetim sistemi standardıdır. 9001 standardı, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından yayınlanan 9000 standart serisinden uygunluk değerlendirmesi
amacıyla kullanılabilecek tek standarttır.

Belgelendirme süreci için öncelikle almış olduğunuz belgelerin uluslararası geçerliliğinin olabilmesi için belgenin Akredite bir kurum tarafından düzenlenmesi, belgeyi düzenleyen kurumun akredite olduğu teşkiletın IAF üyesi ve ilgili standartta yetkilendirilmiş olması gereklidir.

Siz basit bir başvuru formu doldurursunuz ardından ekibimiz maliyeti, planlamayı ve belgelendirilmeniz için gerekli süreyi içeren şirketinize özel bir teklif hazırlar.
Ekibimiz ön denetim ekibi organizasyonunuzun ISO 9001 gerekliliklerini sağlayıp sağlamadığını kontrol eder ve varsa iyileştirme gereken alanları belirler.
Ekibimiz denetçileri, başvurunuz sırasında belirttiğiniz özellikleri doğrulamak için iş sahanızı ziyaret eder ve sizin 2. aşama için hazır olup olmadığınıza karar verir.
Ekibimiz denetçileri tarafından yerinde denetim gerçekleştirilir.
Denetçilerimiz eğer gerekli ise düzeltici aksiyonları belirler ve uygulanmasını sağlar.
Denetim raporunuz hazırlanır ve komitenin onayıyla belgelendirmeniz yapılır. Takip eden süre içinde de yıllık takip denetimleriniz ekibmiz tarafından gerçekleştirilir.

Denetim ekip lideri tarafından hazırlanan raporun denetimden en geç 15 gün sonra belgelendirme komitesi'nin yapacağı inceleme sonucuna göre belgelendirme kararı verilerek belge yayınlanmaktadır.Randevu veya kapsamlı bilgi için talep oluşturabilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Teknik Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.