ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 45001 Belgesini Kimler Alabilir


OHSAS 18001 'in yerini alcak olan ISO 45001 İş Sğlığı ve Güvenliği Sistemi, faaliyetleri sırasında, güvenlik ve sağlık konularında risk taşıyan, büyük yada küçük her türlü işletme için oldukça önemlidir. Tamamen güvenlikle ilgili olan bu standart için işletmenin eleman sayısı, üretim kapasitesi gbii konular önem taşımamaktadır.

İş yerindeki tehlikeleri minimuma indirmek ve hatta tamamen ortadan kaldırmak, güvenlik konusunda endişe yaşamamak, tehlike ve riskleri kontrol altına almak isteyen türlü sektörlerdeki firmalar, standardın gerekliliğini sağladıkları takdirde ISO 45001 belgesi alabilirler. Çok riskli alanlarda faaliyetler gösteren ve üretim yapan işletmeler yanı sıra, daha düşük riskli faaliyetler gösteren ve hizmet üreten işletmeler tarafından da alınabilir. Çünkü burada önemli olan faaliyet konusu veya riskin seviyesi değildir. Önemli olan iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçmek ve çalışanları bu tehlikelerden korumaktır. 

Etkili bir İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, en değerli varlığınız olan çalışanlarınızı korumanız konusunda size yardım edecek ve iş mükemmelliğine ulaşmanızı sağlayacaktır. İşletmelerin sadece 45001 standardını kurmaları ve bu belgeyi almaları tek başına yeterli değildir. Sistemi uygulamak, denetim altında tutmak, zamanında gerekli iyileştirmeleri yapmak ve sürekliliğini sağlamak gerekmektedir. Temelinde Kalite Yönetim Sistemi yattığı için, bilinen planla, uygula, kontrol et ve önlem al döngüsü (PUKÖ döngüsü) bu sistem için de söz konusudur. ISO 45001 belgesi sahibi işletmeler, beyan ettikleri iş sağlığı ve güvenliği politikasına uygunluk olarak hareket etmek ve bu konuda üçüncü kişilere karşı güvence sağlamak durumundadır.

 Randevu veya kapsamlı bilgi için talep oluşturabilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Teknik Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.