ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi Nasıl Kurulur


Her yıl trfik kazalarında ölen ve yaralanan insan sayısındaki artış göz önüne alındığında, gittikçe daha da önemli bir hale gelen yol ve trafik güvenliği konusu, sosyal sorumluluk konusu olmasının yanı sıra, maddi olarakta büyük bilançolar ortaya koymaktadır.

Dünya sağlık örgütünün araştırmalarına göre trafik kazalarında dünyada her sene 1.2 milyon insan hayatını kaybediyor, 50 milyondan fazla insan da ağır yaralanıyor.Bu yaralanmaların önemli bir oranı sakat kalma ile neticelenmektedir.Bu gidişle 2030’da insanların ölüm sebepleri sıralamasında trafik kazaları beşinciliğe yükselecektir.

ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi standartları, tüm bu kazaların önüne geçebilmek adına standartlar sunan bir uygulamadır. Dolayısıyla, bu sistemi bünyesine entegre eden be uygulayan firmalar, insan yaşamına verdikleri önemi ortaya koymaktadırlar. ISO 39001 standartlarının uygulanabilmesi için kuruluşun küçük veya büyük boyutlu olmasının bir önemi yoktur. Üstelik küçük ve orta boy kuruluşlar, ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi’ni kurdukları takdirde, büyük kuruluşlar ile aynı avantajlara kavuşabilirler. Bazı belgelendirme kuruluşları, küçük ve orta boy kuruluşların kısıtlı bir bütçeye sahip olmaları ve yeterli zamanı ayıramamaları yüzünden, onlara, sadece gereksinim duyacakları bir paket oluşturarak danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu şekilde ISO 39001 standartlarının tamamını uygulamanın getireceği masraf ve karmaşa yükünü hafifletmiş olmaktadır. Ama yol ve trafik güvenliği riskleri belirlenip, yönetilmeye başlanmış olmaktadır.

ISO 39001 yol ve trafik güvenliği yönetim sisteminin kapsamı bakımından daha fazla bilgi edinmek için bize iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz.


Randevu veya kapsamlı bilgi için talep oluşturabilirsiniz.

Copyright © 2018 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.