ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Faydaları Nelerdir


ISO 28000 belgelendirme standartlarına dayanan tedarik zinciri güvenlik yönetim sistemleri, tedarik zinciri faaliyetleri boyunca risk düzeyini belirler. Bu bilgi daha sonra kuruluşunuzun risk belirleme gerçekleştirmesine ve destekleyici yönetim araçları ile gerekli kontrolleri uygulamasına imkan verir.

Birçok kuruluş, güvenlik ile ilgili olası tehtidleri kendisinden uzak görür ve genelde, bize bir şey olmaz yaklaşımındadır. Ya da biz terör olaylarının hedefinde değiliz gibi düşüncelere saplanırlar. Ancak bu yaklaşımlar, bu kuruluşlarda bir güvenlik zayıflığı yaratmaktadır.

Gelişen teknoloji ve ekonomik yapıyı entegre etme faaliyetleri ile beraber görülmektedir ki işletmenizde ki tedarik zincirini kontrol altına alıp sistemin öngördüğü yapıyı oluşturmanız halinde maliyetleriniz azalmakta ve bunun sonucunda ürün kalitenizi arttırmanıza yardımcı olduğu gibi beraberinde müşteri memnuniyetini de beraberinde getirmektedir. İso 28001 sistemi sizlere tedarik zinciri güvenliği yönetim sisteminin ne şekilde olması gerektiğini sunarak size model oluşturur. İso 9001 ve diğer yönetim sistemleri ile uyum sağlayan sistem maliyetlerin azaltılmasını hedef alarak oluşabilecek risk faktörlerini ortadan kaldırmaya yönelik hedefler koyar.

Bu sistem sayesinde bütün sanayi sektörlerinde, güvenlik risklerinin tespit edilmesi, gerekli önlemlerin alınması ve olası hasarların en düşük gerçekleşmesi sağlanır.
Ayrıca tam zamanında üretim prensibi ile çalışmaya yönelik sorunlar düşürülmüş olur. Yine bu sistem sayesinde, Avrupa Birliği ülkeleri ile ticaret yapan kuruluşlarda AEO (Authorised Economic Operator) gerektiren yeni yasal düzenlemenin gerekleri karşılanmış olacaktır.

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sisteminin; uygun tedarik dilinin ve yapısının oluşturulması, rekabet gücü ve Pazar payı artışı, tedarikçilerin kalitesinin artışı, ürün ve Hizmet kalitesinin artması, maliyetlerin azalması,kar artışı gibi daha birçok faydası olacaktır.Randevu veya kapsamlı bilgi için talep oluşturabilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Teknik Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.