ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Faydaları Nelerdir


ISO 18513 standardı, turizm alanında ISO tarafından yayınlanmış ve uluslararası geçerliliği olan tek yönetim sistemi standardıdır. Özellikle turizm işletmelerinin çok uluslu müşteri kitlesi düşünülünce, bu yönetim sistemini uygulayan işletmelerin ciddi bir rekabet avantajına kavuşması söz konusudur.

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi' ne sahip işletmeler ülke turizminin gelişmesi adına çok önemlidir. Özellikle son yıllarda turistik tesislerin geliştirilmesi yönünde birçok çalışma yapılmaktadır. Sadece güneş ve deniz amaçlı konaklama değil, bugün ülkemizde kaplıcalar, golf tesisleri, apart oteller, eğitim ve uygulama tesisleri, karavan turizm kompleksleri ve benzeri modern tesisler de ülkemiz turizmine hizmet etmektedir.

Turizm gelirleri her yıl katlanarak büyümektedir. Dünya Turizm Örgütü tarafından yapılan bir çalışmada ülkemizin 2020 yılında, Avrupa’da Fransa, İspanya ve İtalya’nın arkasından dördüncü ülke konumuna geleceği öngörülmüştür. Tahminlere göre Türkiye’nin 2020 yılında turizm gelirleri 40 milyar Dolar’a yükselecek. Türkiye ise 2020 hedefi olarak 60 milyon ziyaretçi ve 50 milyar Dolar öngörmektedir.

Aslına bakılırsa ülkemizin dünya ekonomisi ile bütünleşme çabalarında en başarılı olduğu sektör turizm olmuştur. Ülkemiz, sahip olduğu bu potansiyeli iyi değerlendirmek ve turizm gelirlerinden daha fazla pay almak istemektedir. Bunun için de turizm politikalarının ve dış politikaların daha ciddiyetle belirlenmesi ve izlenmesi gerekmektedir. Ancak ülkemizin güney doğu sınırlarında yaşanan talihsiz gelişmeler turizm faaliyetlerini kötü etkilemektedir. Kötü gidişin bir an önce önünün kesilmesi gerekmektedir.

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi uygulaması ile piyasa da rekabet ortamında öne geçme şansını yakalarsınız. Ulusal ve Uluslararası alanda pestijinizin artmasını sağlar. Verimlilik ve karlılığınız artar. Müşterilerinizin artması gibi bir çok fayda sunar.

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Faydaları

Uluslararası geçerliliğe sahip ISO 18513 belgesi ile piyasa koşullarında rekabet avantajı kazanılması
Yurtiçi ve yurtdışında reklam ve tanıtıma katkı sağlaması
Pazar payının genişlemesi
Hizmet sunumunda tutarlı bir yapı sergilenmesi
Yönetim standardı oluşturularak kurumsallaşma
Verimliliğin ve karlılığın artması
Sunulan hizmetlerde tutarlı olmak
Yönetim standardı oluşturarak kurumsallaşmaya çalışmak
Firma karlılığını ve verimliliğini arttırmak
Sunulan hizmetlerde müşteri odaklı olmak 
Müşteri odaklı yaklaşımın benimsenmesi,
Sürekli gelişen ve iyileşen bir kurum profili kazanılması,
Genel performansın sürekli iyileşmesi,
Firma içi iletişimin gelişmesi,
Turizm sektöründe itibar,
Uluslararası pazarlarda ve yabancı ülkelerde tanınırlık ve prestij kazanılması.
Sürekli gelişen ve iyileşen bir firma imajı yaratmak
Turizm sektöründe itibar kazanmak

Daha kapsamlı bilgi için iletişim adreslerimizden ve telefon numaralarımızdan uzman ekibimize ulaşabilir, her türlü sorunuza yanıt alabilirsiniz.Randevu veya kapsamlı bilgi için talep oluşturabilirsiniz.

Copyright © 2018 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.