ISO 15504 Yazılım Süreç Değerlendirme Sistemi

ISO 15504 Yazılım Süreç Değerlendirme Sistemi Belgesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir


ISO 15504 Yazılım Süreç Değerlendirme Sistemi bilgi teknolojisi süreç değerlendirme olarak ifade edilebilir.SPICE (Software Process Improvement and Capability Determination) Yazılım Süreç geliştirme yetenek düzeyi belirlenmesi olarak ifade edilebilir. ISO ve IEC kurumlaraı tarafından ortak geliştirilen bir standarttır.

ISO 15504 Yazılım Süreç Değerlendirme Sistemi , kurum ve işletmeniz bünyesinde geliştirilen farklı yazılım süreçlerinin değerlendirilmesi ve yönetilmesi için yaygın olarak kullanılan bir standarttır ve özellikle yazılım elde etme, sağlama, geliştirme, işletme, ve destek yeterliliğinin oluşturmak isteyen yazılım firmalarına önerilir.

TSE tarafından verilen SPICE sertifikalarında, tetkik heyeti başkanı INTACS SPICE Baş Tetkikçisinin de imzası olduğundan, bu SPICE sertifikaları uluslararası geçerli olmaktadır.

ISO 15504 Yazılım Süreç Değerlendirme Sistemi, kurum ve işletmeniz bünyesinde geliştirilen farklı yazılım süreçlerinin değerlendirilmesi ve yönetilmesi için yaygın olarak kullanılan bir standarttır ve özellikle Yazılım elde etme, sağlama, geliştirme, işletme, ve destek yeterliliğinin oluşturmak isteyen yazılım firmalarına önerilir.

ISO 15504 Yazılım Süreç Değerlendirme Sistemi Belgesi almak isteyen firmalar, seçilecek bir belgelendirme kuruluşuna başvuru sırasında, firmanın sadece bu belgelendirme kuruluşundan temin edeceği başvuru formunu doldurması yeterlidir. Bir de bunun yanında, sistem dokümanlarını yapılacak denetimler için belgelendirme kuruluşuna açması gerekiyor.
Randevu veya kapsamlı bilgi için talep oluşturabilirsiniz.

Copyright © 2018 SCIENCE Teknik Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.