EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi

Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi (EN 15038) Faydaları Nelerdir


Çeviri hizmetinde bulunan çevirmenlerin o dildeki yetkinliği, hizmetin kalitesi, işin belirtilen sürelerde teslimi ve hatasız olup olmadığı gibi konular, çeviri hizmeti alacak olan müşterilerin en fazla endişe duyduğu konulardır. EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi standartları, TSE tarafından 2009 yılında uygulamaya alınmış olup, müşterilerin bu yönde duydukları bütün endişeleri gidermeye yöneliktir. Aynı zamanda müşterilerine uluslararası arenada bir güvene sahip olduklarını göstermek isteyen tercüme büroları EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemini kullanıp, bu belgeye sahip olmalıdırlar.

EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemini kuran ve işleten tercüme bürolarının her şeyden önce, bu belgeye sahip olmanın en büyük avantajı, müşterilerde bir güven duygusu oluşturmasıdır. Tercüme büroları, tercüme yaptıran kişi veya kuruluşların gözünde, hizmet kalitesi ve çalışan yetkinliği konusunda gereken koşullara sahip olduklarını göstermiş olmaktadır. Müşteriler de tercüme bürolarının sadece belge sahibi olmakla yetinmeyeceklerini, aynı zamanda kontrol altında olduklarını bileceklerdir. Güven duygusunu yaratan da bu durumdur.

EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemine sahip olmanın bir başka avantajı da, tercüme büroları veya firmalarının piyasadaki rakipleri karşısında elinin daha güçlü olmasıdır.  Rekabet, firmanın gelişmesi, tanınırlığının artması açısından bu önemli bir noktadır. Firmanın çalışma ortamında iş süreçlerinin belirlenmesi, iş akışlarının dokümante edilmesi, uygulama talimatlarının hazırlanması, çalışanların yetkinlik ve performans değerlendirme sistemlerinin kurulması, üretilen hizmetin kalitesini de yükseltecektir.

Bu arada bugün Avrupa Birliği’nde açılan ihalelerde, firmalardan Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi Belgesi de istenmektedir. Bu belgeye sahip çeviri yapan bir kuruluş, tedarikçi olarak ayrıcalıklı olacaktır. EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi’ni kurmuş olan ve çalıştıran bir firmada, standardın gereklerine ve müşteri beklentilerine uygun hizmet verildiği kanıtlamış olmaktadır.

Daha kapsamlı bilgi için iletişim adreslerimizden ve telefon numaralarımızdan uzman ekibimize ulaşabilir, her türlü sorunuza yanıt alabilirsiniz.Randevu veya kapsamlı bilgi için talep oluşturabilirsiniz.

Copyright © 2018 SCIENCE Teknik Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.